| AlesiaCirebea a întrebat:

Sunt in clasa a 8 si vreau sa merg la un liceu din Cluj. Ma poate ajuta cineva cu o lista de licee bune din Cluj cu internat si o parere despre locuitului departe de parinti?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceul ti-l alegi in functie de profesia sau meseria pe care vrei TU sa o practici acnd vei fii adult, nu dupa ce auzi in stanga si dreapta, ca-i lieu bun sau nebun.
Chiar nu te ajuta cu nimic sa mergi la un liceu cu profil aiurea, doar pentru ca auzi ca ar fi unul bun, pentru ca nu vei invata materiile care te vor propulsa si pregatii pentru o facultate, sau meserie, in domeniul pe care-l doresti.
Asadar, intai iti alegi meseria sau profesia pe care doresti sa o practici cand vei fii mare si apoi alegi liceul.