| Morooo a întrebat:

Sunt în clasa a viii-a și aș vrea să dau la liceul militar,cred că la Campulung. Sunt fată,dar asta nu este atât de important. Știu cà este destul de greu. Și am câteva întrebari, de fapt în capul meu sunt câteva sute dar nu cred că voi găsi rãspunsuri virtuale:
Cum sunt profesorii? Am auzit că vorbesc foarte urât.
Ce poți ajunge dintr-un liceu militar?
Care este avantajul la un liceu militar și unul de stradă?
Cum vii s-au părut probele de admitere?
Se merită să încerc?
P.S. Vă rog să răspundeți doar dacà a-ți fost într-unul, dacă sunteți, sau dacă lucrați în acest domeniu. Nu vreau păreri de la oameni care cred că acolo se face armata ca acum 20 de ani.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca nu-ti vine a crede, acolo se face si armata pentru ca este o scoala militara, nu civila. Cine ti-a spus ca acolo profesorii vorbesc urat, a vorbit prostii, dar acolo se face scoala si nu intra oricine. Nu am auzit pana acum ca exista si licee de strada.

| Morooo explică (pentru neutrino):

Poți să mai citești odată, cred că n-ai înțeles. Nu am zis că nu se face armată, am zis că nu se face armata ca pe vremea lu' bunicu', dacă știi cum. Am zis că :știu că este greu și știu ce m-ar aștepta. Îmi pare sincer rău că nu ai mai auzit de expresia:liceu de stradă(liceu normal). Am rugat, să vorbească cine știe și nu prea mi s-a răspuns la întrebări. Oricum, mulțumesc de părere.