| Aerow a întrebat:

sunt in clasa a VIIIa si anul acesta trebuie sa-mi aleg la ce voi da mai departe.Insa am o nelamurire :nu stiu ce sa aleg-mate-info
-stiinte ale naturii
Precizez ca imi place chimia, biologia, fizica, matematica si informatica.
Ce profil este mai bun?
La ce facultate pot sa dau pe viitor?

Răspuns Câştigător
| Freaky a răspuns:

Pai daca mergi la mate-info vei avea sanse la mai multe optiuni (la faculate) eu sunt la mate info si vreau la medicina! happy dar, hotararea iti apartine, sa nu te influenteze nimeni!

10 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nimeni nu-ti poate spune cu exactitate din moment ce tu esti singura care iti cunosti aptitudinile. Da la orice liceu vrei tu pentru ca profilul nu conteaza pentru facultate, iar pentru facultate nu te grabi, mai ai timp sa te tot gandesti si razgandesti.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Poi de la aceste 2 profile poti sa mergi la ce faculatate vrei, eu sunt la stiinte ale naturii si fac 3 ore de fizica, 2 de chimie si 2 de bio. iar la mate-info mai multa mate si info.

| zizi000 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si spun ca e greu(se pune accent pe chimie, fizica si biologie - la astea vei da teza), iar la mate info in clasa a 9-a e ca la stiinte ale naturii; stiintele sociale sunt putin aiuritelaughing - faci multa logica fara senslaughing. Cred ca cel mai bine ar fi la filologie - se dau teze la geografie, istorie( e de tocit, fata de celelalte la care trebuie sa intelegi, dar daca tu te pricepi la chimie, mate. e bine; zic sa alegi la ce te pricepi mai bine, iti va fi mai usor).
Cat despre facultate - poti da la ce vrei(cred). numai sa te pricepi la ce facultate vrei sa dai.

| matrixismyname a răspuns:

Mate info, ai mai multe oportunitati pe viitor decat stiinte.

| Phineas a răspuns:

La mate info e mai bine.

| Cătălina a răspuns:

Pai, poti sa-ti alegi sa mergi la MI, daca spui ca iti place matematica, informatica.
Sau, daca vrei poti si stiinte ale naturii.

Ca facultate, poti merge la medicina, de exemplu.

| Anonima_5812 a răspuns:

Fratele meu e la mate-info si chiar e multumit.Toti profesori sunt buni si de treaba si chiar mi se pare bun profilul ...mult succes si sincer sper sa alegi ce e mai bun pentru tine! laughing

| Anca1503 a răspuns:

Si la mate info se fac 2 ore de chimie 2 de bio 3 de fizica 4 de mate deci e ok. daca toate asteaiti plac

| Bianca_5364 a răspuns:

Profilul mate-info este destul de greu, dar daca il alegi pe acesta ai mai multe posibilitati sa alegi o facultate pe viitor.Acum depinde si de ce preferi tu mai mult.

| florin_7919 a răspuns:

Mate info e bunawinking