| yonymadaful a întrebat:

Buna,sunt in clasa a XI a la un liceu economic dar as vrea sa merg mai deparde la o facultate de medicina dentara sau tehnica dentara.Eu fiind la un liceu cu profil economic as avea sanse daca invat tematica si bineinteles daca iau bacul happy?

4 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ai sanse, da.Sa faci pregatire la chimie, la biologie nu e neaparat necesar.Trebuie sa te apuci din timp de invatat, in clasa a XII-a nu vei mai avea timp.

| MaliciousDeath a răspuns:

Tre' sa iei bacul,logic, dar n-o sa ai nevoie de el la admitere, care se da pe baza unui examen.Iar la TD, daca ai masa neuronala, te descurci si fara meditatii.

| Florenta16 a răspuns:

Da, normal. Nu prea conteaza liceul in alegerea facultatii, doar ca ai mult de invatat la biologie si chimie, dar bafta!

| anarizescu a răspuns:

Ti-ar trebui meditatii suplimentare fara discutie. Succes!