| Iu_Aisha_2000 a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si mai departe as vrea sa ma duc la un liceu cu profil productie media.

Ati putea sa-mi dati cateva pareri despre acest profil? De ex. despre ce se vorbeste la ore si daca pe viitor as putea sa fac ceva de pe urma acestui liceu.

Daca urmez si o facultate corespunzatoare cam ce profesie as putea avea?
Orice sfat imi poate fi de folos!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Productia media este facutul programelor TV, radio etc.
Se invata cum se filmeaza, cum se inregistreaza si se prelucreaza sunetul si materialele filmate, ce si cum se intampla intr-un studio TV sau radio etc.