| klaas1992 a întrebat:

Bună. Sunt interesata sa aplic la facultatea de limbi moderne aplicate dar acesta este un domeniu destul de necunoscut pentru mine. Aș vrea să știu care universitate din Romania ar fi mai bună pentru acest domeniu. Câte limbi străine studiezi la facultate? Engleza este obligatorie și trebuie sa o știi la un nivel avansat? Am auzit că ar fi mai bine sa optez pentru anumite limbi, mai necunoscute la momentul actual, care ar fi acestea?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"mai bine sa optez pentru anumite limbi...care ar fi acestea?"

sunt la modă: koreeană, chineză, japoneză, finlandeză