| just4funx a întrebat:

sunt la liceu profil stiinte sociale, daca imi iau bacu cu nota mare voi putea da la facultate de mate-info?

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

Da normal ca poti, nu prea conteaza liceul. fii atent/a cand vei da la facultate va trebui sa dai niste examene acolo(in general la facultatile bune asa se intampla) si daca treci cu brio de examene poti intra unde vrei tu.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Evident, Nu are importanta la ce profil esti, poti merge la orice facultate.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Da, normal ca vei putea!

O seara buna!

| Marus91 a răspuns:

Poti sa mergi la ce facultate vrei dar daca o sa ai medie mare la bac poti intra la fara taxa

| AdreAndreea a răspuns:

Of course you can, dar profilul liceului tau este de stiinte sociale care nu are nici o legatura cu mate-info, de ce te-ai mai dus la un asemenea liceu daca nu vrei sa continui o facultate to cu acelasi profil. Poti sa te duci la o facultate de mate-info dar la examenele de admitere vei da matematica M1 de facultate ceea ce inveti numai la mate-info desigur informatica si eventual engleza trebuie sa o sti ca pe Tatal nostru asa ca iti recomand ori sa cauti alta facultate ori daca crezi ca esti in stare sa inveti matematica M1 si informatica foarte bine pentru a intra acolo.Succes!