| Marco_Buju_1995 a întrebat:

Buna sunt la profesionala in clasa a 11-a si vreau sa va intreb daca atunci cand termin clasa a 11 a pot sa ma transfer in clasa a 11-a la liceu si sa continui la zii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de un transfer ci de continuarea liceului. De regula se face la seral sau la frecventa redusa si vei face 13 clase, incepand tot cu cl. a XI-a.
Mai sunt 2 probleme:
-Daca ai semnat un contract ca vei lucra dupa profesionala un anumit timp si vrei sa continui liceul la zi atunci va trebui sa platesti studiile la profesionala.
-Nu poti continua liceul la zi daca ai depasit cu 3 ani varsta cl. a XI-a.