| IulianDeadZOne a întrebat:

Buna, sunt la profilul Electronica-Automatizari.
La liceul meu nu se va mai face acest profil si in schimb se va face la alt liceu.
Este posibil ca dirigintele meu sa ne transfere si pe noi la celalalt liceu din moment ce el este coordonatorul proectului?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In cei 4 ani de liceu de profil, se invata intregul material necesar scolarizarii unei meserii.
Daca pe parcursul anilor s-ar schimba profilul, atunci ori ar trebui sa va mutati cu intreaga clasa in celalalt liceu (si sa invatati acolo in continuare), ori sa va schimbati profilul (si sa invatati in timp redus o noua meserie).

Regula este ca, odata ce o clasa /grup inceput un curs de pregatire, acel curs sa fie dus pana la sfarsit.
Daca careva "destept" din invatamant vrea sa faca altfel, atunci trebuie ca voi si parintii vostrii sa luati atitudine si sa nu va lasati prostiti de ideile /interesele altora!