| Didu69 a întrebat:

Sunt la un liceu pe profil matematica-informatica, intensiv informatica si as vrea sa ma mut la alt liceu pe profil stiintele naturii, bilingv franceza. Este posibil transferul? Tin sa mentionez ca nu am dat bilingvul la franceza (l-am dat doar la engleza). Daca este posibil transferul ce conditii trebuie sa indeplinesc referitor la media generala si ce diferente trebuie sa dau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cererea de transfer in vacanta de vara si, daca se aproba de CA al liceului de transfer vei fi transferat. Trebuie sa ai media de absolvire a clasei a IX-a (banuiesc ca esti in aceasta clasa) cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si sa nu se depaseasca numarul de 30 elevi din acea clasa, daca se depaseste este nevoie si de aprobarea ISJ.
Va trebui sa sustii examenul la franceza si la alte materii obligatorii care s-au facut acolo si tu nu le faci la actualul profil.