| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna!
Sunt pe aici elevi la liceu plecati in strainatate la scoala?
In ce tara, si ce parere aveti de scoala, restul elevilor, profesori? Eu m-am mutat in Danemarca, si voi incepe acus scoala aici, probabil voi merge anul asta doar ca sa invat limba. Cum si in ce clasa ati intrat? A trebuit sa dati teste (eu as fi fost acum cls 11-a, dar nu stiu in ce clasa voi intra aici, din cate am auzit va trebui sa dau un test in limba engleza)? Cum v-ati adaptat? Eu nici nu stiu limba.
Multumesc, si va rog cat mai multe detalii, dar doar de la elevi de liceu happy

1 răspuns:
| UnOmGanditor a răspuns:

Eu in Italia ultimu an de scoala (superioara)

Profesori buni, explica la nevoie si se asigura ca intelegi. Acum depinde de caracterul fiecaruia.

Nu a fost nevoie de teste, am intrat direct in liceu cand m-am mutat. M-am adaptat bine.

Acum depinde de fiecare tara in parte.