| Cristinacrissstoica11 a întrebat:

Bună!
Sunt pe clasa a 8 A!
Mă tot gândesc la ce liceu să merg deci nu vreau să merg la un liceu care necesită ca limbile străine să fie principale!
Aș merge la bio chimie (științe ale naturi) sa nu fie intensiv engleză! Păreri va rog frumos despre acest liceu?
Ce materii faci, din ce dai teze și din ce dai bacul?
Necesita sa ști foarte bine bio, chimie, fizica și mate?
Ajutați-mă vă rog frumos!
In afara de biochimie ce licee mai știți sa se clasifice fără limbi străine prea mult!
Va mulțumesc! ❤️

Răspuns Câştigător
| emilllyya a răspuns:

Desi eu nu sunt la stiinte ale naturii (sunt la mate-info intensiv info), stiu foarte multe persoane de la stiinte. Nu e greu cat timp inveti si cat timp nu esti paralela cu subiectul. (bine, la inceput poti fi paralela, insa important e sa vrei sa evoluezi)

3 răspunsuri:
| emilllyya a răspuns:

Faci cam tot ce faceai in a 8a, fara educatie tehnologica. Mai faci si info si logica. Teza dai la romana, matematica si la alegere intre bio, chimie, info, fizica. (presupun ca nu vrei intensiv sau bilingv) BACul la fel, doar ca mai sunt si probele de competente. Da, normal ca trebuie sa te pricepi la materiile alea. Mate-info mai este o optiune, presupunand ca vrei ceva de pe filiera teoretica

| Cristinacrissstoica11 explică (pentru emilllyya):

Mulțumesc frumos
Toți spun ca la bio chimie este foarte greu au dreptate?
Deci eu la bio chimie vreau sa nu fie intensiv...
La un liceu real vreau

| Cristinacrissstoica11 explică (pentru emilllyya):

Mulțumesc mult!
O zi buna

| emilllyya a răspuns (pentru Cristinacrissstoica11):

Desi eu nu sunt la stiinte ale naturii (sunt la mate-info intensiv info), stiu foarte multe persoane de la stiinte. Nu e greu cat timp inveti si cat timp nu esti paralela cu subiectul. (bine, la inceput poti fi paralela, insa important e sa vrei sa evoluezi)