| Manug1 a întrebat:

Bună,sunt pe clasa a VIII-a si as vrea sa va intreb daca subiectele de la matematica propuse de minister sunt mai grele decat cele care se vor da la examen?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mie așa mi s-au părut mereu

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Subiectele propuse la matematica de Minister, vor avea același grad de dificultate, ca la examenul orificial.

PS iata aici si un pic de ajutor, sa inveti a te exprima corect:
Poate vrei sa spui ca esti IN clasa a VIII-a, fiindca nu te-ai urcat PE scoala, ca sa fii PE clasa a VIII_a.

| Galileo7 a răspuns:

La matematica e ultima ta problema cum vor fii examenele, sa vezi la romana ce subiecte au.

| sabin89 a răspuns (pentru Galileo7):

La română dacă o să vină cu o scriere de gen "sa ban intreb", o să-i impresioneze pe ăia.

| Manug1 explică (pentru sabin89):

La examen nu o să am taste care se vor apăsa din greșeală, așa că terminați să corectați orice vă sta in cale.happy