| maurizio3119 a întrebat:

Buna sunt student, anul I si am o intrebare.
Creditele acordate în sesiunea de restanțe ( toamnă sau iarna) se adaugă la numărul total de credite acumulate în anul respectiv?
Si dacă nu am fost prezent la o materie pot o pot trece în perioada de restanțe dacă prezint temele si lucrarile?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, se adauga creditelor din anul respectiv. Daca nu ai fost prezent, trebuie sa vorbesti cu profesorul tau. Treaba sta diferit in functie de profesor. De obicei se intampla sa se lase cu restanta si pana atunci sa fie facute temele. Asta e un exemplu, dar tu trebuie sa intrebi profesorul tau.