| maurizio3119 a întrebat:

Buna sunt student anul I si am o intrebare.
Creditele acumulate în sesiune de restante (toamnă sau iarna) se adaugă la numărul total de credite acumulate în anul respectiv?
Si dacă nu am fost prezent la o materie, pot trece în sesiune de restante dacă am temele la si proiectele la zi?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Creditul se adaugă la materia respectivă, în anul în care s-a făcut materia.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, se adauga la numărul de credite. Totalul creditelor se calculează după sesiunea de restante.
Pai depinde de catedra asta cu temele, e treaba interna. La noi de exemplu nu au treaba temele trebuie sa ai examenul de lucrări practice promovat la acea materie. Depinde de catedra.

| UserRo10 a răspuns:

Orice examen luat indiferent de momentul de promovare adauga pct credit la total. Examen din anul 1 il poti da in 4 si daca il iei primesti creditele la cele existente
Fiecare prof are regulile lui. Noi fara teme si proiectele predate nu intram in examen sau la unele materii proiectele aveau pct credit separate

| maurizio3119 explică (pentru UserRo10):

Păi da dar dacă nu te baga in examen ai direct restanță, si la asta mă refer în sesiunea de restanță poti trece la materia respectivă sau trebuie să o repeți anul următor?