| AntonelaCK a întrebat:

Sunt ultimul an la scoala postliceala. Aveti idee daca exista un fel de... tematica pentru proba practica? Adica ma gandesc ca e la fel ca la bac, de exemplu... unde ai o lista cu anumite subiecte. Aveti idee? Daca da, unde pot gasi?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Programa ar trebui sa o afișeze școala cu cel puțin o luna înainte de examen.

| aneliram a răspuns:

Da, intreaba ditigintele/a.

| Peachdelight a răspuns:

Nu cred ca găsești pe net asemenea cursuri.
Poți gasi pe YouTube câteva tehnici care îți pot cădea la proba practica. Cum ar fi bandajele, montarea unui cateter venos și cel mai important resuscitarea.
Recapituleaza din cărțile: ghid de nursing și tehnici de evaluare ale asistenților medicali de Lucretia Titirca. Succes.