| Iftode_Costina_1990 a întrebat:

Buna T.p.U! Intrebarea mea e... daca nu ma descurc la engleza ( serios, sunt varza) ma pot duce pe filologie dar sa ma axez pe franceza? ( intrebarea e putin cam ciudata dar chiar nu stiu ce sa ma fac...)

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Notele la engleza nu se pun pe cat de mult stii engleza ci pe ce performante faci, adica daca esti dispusa sa inveti putin cate putin. Si nu e greu, engleza e peste tot, o prinzi tu cumva.
In fiecare clasa exista elevi care nu prea se pricep si elevi care fac performanta, dar asta nu inseamna ca pe primii ii lasa corigenti.
Poti sa te axezi pe franceza dar franceza va fi la fel de importanta ca si engleza, deci trebuie sa depui putin efort la ambele.

| sierra1 a răspuns:

Du-te liniștit - decât la mate-info...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la intensiv franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faci in continuare, poti sa te duci de la filo pe limbi straine si sa faci franceza si o alta limba, trebuie doar sa stii engleza la liceu sa treci si dupa poti sa continui cu franceza.

| FoxyMyHero a răspuns:

Buna! Depinde de liceu. Fiecare liceu trebuie sa specifice daca este intensiv pe engleza sau intensiv pe franceza.