| Tobessjd a întrebat:

Știți că mulțimea numerelor naturale (N) se scrie puțin mai îngroșat. Daca scriu așa la evaluarea națională se consideră semn? La sfârșitul exercițiului pot sa scriu raspunsul(ex:R:12) sau nu? Va rog lamuriti-ma!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N nu se scrie îngrosat, se scrie dublu, adică prima linie sa fie dubla. Da, poți scrie R=12, dar vezi sa nu pui în chemar, sa subliniezi, știi tu

| qwertpro a răspuns:

Depinde,daca ai accentuat putin nu cred ca iti va socoti ca greseala, dar din cate stiu eu se scrie N si atat.Da, poti sa scrii si R:raspunsul, depinde deja de ce evaluator iti va nimeri.

| Anonymus123123 a răspuns:

La evaluarea nationala nu e chestia aia cu copiat si semne, ca la olimpiade, din ce stiu eu si din experiente, ca pana la urma la noi ne-a corectat o profa de la clasa, si astea sunt din ce stiu eu

| username2208 a răspuns:

Nu exista nicio regula ca multimea numerelor naturale sa fie scrisa ingrosat, intr-adevar prim linie a N-ului se poate face dubla, dar nici asta nu este o regula. Nu mai aplicati informatii eronate

| DenisaIanos1234 a răspuns:

Nu prescurtezi absolut nimic

| Einstain01 a răspuns:

Asta depinde de ce spun cei care vor sta in clasa cu voi.Ii poti intreba inainte de sosirea si desfacerea subiectelor