| Greeb22 a întrebat:

Tocmai am citit Razboi si Pace de Tolstoi si sincer mi-a placut enorm.Imi poate cineva recomanda o carte de genul?

Celor care nu stiu despre ce e vorba in Razboi Si Pace le voi spune pe scurt:este vorba de actiunea din anii 1800 legata de razboiul rusiei cu Napoleon si de societatea de pe atunci.

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Daca vrei carti in care sa se discute si probleme sociale din perioada aceea de secol XIX destul de mult, ia asa:

Stendhal-Rosu si negru
Honore de Balzac-Comedia umana
F.M.Dostoievski-Idiotul
N.V.Gogol-Suflete moarte

| claudiu11re a răspuns:

Daca tot vrei ceva cu razboi citeste carea ultimul kamikaze

| IrimieRaluca a răspuns:

Cavalerul reginei - Dumas
Mizerabilii - Hugo
Anna Karennina - Tolstoi

| Greeb22 explică:

Multumesc mult

| maryyana a răspuns:

Te rog frumos daca poti sa imi sp mai detaliat adica pe momentele subiectului cam ce se intampla in romanu Razboi si pace.am nevoie la scoala urgent si este foarte mult de citit.mersi