| Visereale a întrebat:

Buna,,toți pentru unul",am o nelămurire mare si va rog să-mi răspundeți din punct de vedere științific și biologic. Ce este virginitatea si de ce există mai exact? Ma refer mai mult la bărbați,dar si la femei, chiar dacă la partea feminină are ceva logică.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Virginitatea este starea de a nu fi facut sex. In asta consta. Pe de alta parte, femeia are acea pielita numita himen care se rupe, de regula, la primul act sexual. De ce? Pentru ca sexul poate avea urmari dramatice pentru femeie, si atunci perpectiva durerii o face sa se gandeasca bine inainte de a face sex prima data. Multi oameni, marea majoritate chiar, sunt prea grosolani si inculti ca sa aiba nevoie de un concept pentru starea de a nu fi facut sex, si atunci numesc dezvirginare ruperea himenului, si inventeaza o modificare masculina, desi in realitate barbatul nu sufera nici o modificare fizica dupa ce face sex.

1 răspuns:
| xSega a răspuns:

La bărbați nu se întâmpla nimic când fac sex prima oară