| Sandor12921 a întrebat:

Am 19 ani aproape 20 si am o firma de transport Marla, dar mai fac si E comert, probelama e ca nu am luat bacul, decat la geografie si as vrea sa il i-au si la mate, romana, dar nu pot sa inteleg nimic, pur si simplu nu imi intra in cap ce citesc sau invat inainte, m-am testat la matematica cu niste subiecte de bac, si doar 2-3 exercitii le-am facut corect, la fel si la romana, nu inteleg nici operele, nici nu pot sa le memorez, am facut corect doar exercitiile de la S 1, doar 3, ce as putea sa fac pentru a memora mai usor? Pur si simplu nu se prind aceste lucruri de mine. (Vreau sa duu bac-ul doar pentru a fi impacat cu mine, ca de lucrat pe post de angajat nici nu vreau sa aud)

Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Vezi, asta e problema. Toti invatati pe de rost si, evident, nu retineti nimic. Invata si tu logic. Matematica este numai logica. Iar la romana, faci legatura cu alte opere, comentarii, etc. Si, ia-ti profesori buni, care sa-ti explice ceva. Nu din cei care doar te verifica daca ti-ai facut temele.

2 răspunsuri:
| gabriela2201 a răspuns:

Nu trebuie sa memorezi nimic, foloseste deductia logica.

| b4stefa a răspuns:

Buna decizie, vointa ai, determinarea urmatorul pas- resurse umane, ai nevoie de un prof care sa ti explice
Succes! :-)