| AlexandraAlle08 a întrebat:

am 2 intrebari:
1)anul acesta se mai da admitere la medicina veterinara in Buc? Intreb pentru ca am inteles ca la Iasi si Cluj se intra pe baza mediei de la bac. M-am uitat pe site, insa informatiile legate de admitere nu sunt actualizate.
2. daca se intra pe baza mediei de la bac, eu fiind pe filo, pot intra avand in vedere ca nu dau bacul la chimie si bio?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

1. Poți suna la facultate să întrebi. Cel mai sincer răspuns.
2. Nu contează liceul făcut. Eu am terminat liceul la profil economic, contabilitate, și am ales să continui într-un domeniu care NU are nici o legătură cu mediul afacerilor.
Tu trebuie să înveți pentru examenul de admitere ce ți se cere.
Baftă!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La nici o facultate de medicina din tara, nu se intra fara examen! Stiu ca radio-santul iti spune ce vrei tu sa auzi, dar in realitate, se intra doar cu examen!