| Marius94_5839 a întrebat:

Am 2 intrebari.

1.Stiti de la ce fel de magazin pot cumpara acid clorhidric de uz casnic, de concentratie 20%?

2. Stiti de unde pot procura dimetil eter? Din cate stiu eu, desi nu sunt sigur, se foloseste ca antigel, nu?

Funda pentru un raspuns concret tongue

2 răspunsuri:
| temugin a răspuns:

laughing acid clorhidric de uz caznic?
dimetil eter nu cred ca gasesti ca substanta ambalata sa poti sa-o cumperi!

| Marius94_5839 explică (pentru temugin):

Http://www.ilkolor.bizoo.ro/......-uz-caznic

Ba chiar si de concentratie 20%! Iti dai seama? :P

Hmm...asa credeam si eu, insa demult mi-a spus cineva ca se foloseste ca antigel sau asa ceva. Adica este un produs pe piata ce contine dimetil eter... ce se foloseste ca si antigel.