| NothingImportant200 a întrebat:

Am ca tema sa fac un dialog intre o musca si un fluture care discuta despre viata oamenilor contemporani. Am nevoie doar de o idee, nu de tot dialogul. Ce idee mi-ati da, din mai multe puncte de vedere : locul, tema discutiei etc. Va multumeeesc >big grin

Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

In legatura cu viata oamenilor contemporani ai putea evidentia faptul ca acum mii de ani nivelul de trai al oamenilor era scazut,insa in armonie cu natura, iar acum este ridicat, insa in conflict cu ea.Cu alte cuvinte poti spune cum omul distruge mediul in care traieste zi cu zi pentru a avea lux.

3 răspunsuri:
| mimikafrumusika a răspuns:

Poluare,Viata grea, Sfarsitul lumii, Rautatea oamenilor