| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am de facut un proiect in limba engleza despre o trupa americana
trebuie sa il fac pe un carton si sa pun si poze dar nu stiu despre ce trupa sa fac, am cautat pe wikipedia despre cateva trupe dar este foarte mult infoematie
Imi puteti sugera o trupa si sa imi dati un site?
dar sa nu fie prea mult pentru ca trebuie sa si invat si sa il prezint Funda

2 răspunsuri:
| CezaraEM a răspuns:

Scrie despre Queen sau Green Day sau One Republic .....cauta pe wikipedia! Pentru ca wikipedia scrie si in engleza si nu va mai trebui sa traduci totul tu de unul singur! Plus ca nu trebuie sa scrii tot de acolo, selecteaza si tu informatiile mai importante!
Si eu am avut asa la engleza un proiect, eu am scris cu Rihanna, era prin clasa a-VII-a parca!?
Bafta!

| CezaraEM a răspuns (pentru CezaraEM):

Despre Rihanna* scuze