| anonim_4396 a întrebat:

buna TPU..Am incercat sa fac o pagina web...si scriu in notepad ceea ce trebuie(html, head...)insa dupa ce termin si ii schimb extensia in html nu se transforma in pagina web. de ce?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa salvezi asa:
http://imgur.com/sVquO

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Cand salvezi asigurate ca dai save as... si dupa ce ai scris numele scrii. html sa nu uiti de PUCNT pana in html.

| BTWIN a răspuns:

Pagina web trebuie salvata cu un nume. html sau.htm (exemlu: dacia.html)sau
poate nu ai inchis vreun tag sau ai facut din apostrof ghilimelele

| SmokeyEye a răspuns:

Nu schimbi extensia din txt in html, salvezi direct asa. Ai pui punct inainte de extensie? Nume.html Daca nu merge, dai click dreapta open with si alegi de acolo un browser. Nu se poate sa nu mearga, orice prostii scrii in codul ala, trebuie sa poti deschide documentul si cu internet explorer daca ai pus bine extensia.