| Alexandruuu88 a întrebat:

Am nevoie de o mica compunere/argumentare despre book or movie in engleza.Trebuie sa aleg una dintre ele,de ce o prefer pe una,opinia,concluzia, pro/contra.Profa ne a zis sa introducem acestea(In my opinion,One advantages,firstly,what is more, for instance.Nu ma pricep asa bine la engleza

Răspuns Câştigător
| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

Uite deci iti alegi,,, ipotetic cartea si

in my opinion a book is more good than a shortly movie. a book make you think about what will be next, what will happend next,
all day at the school, in the car, and make you feel more god than a movie what characters feel.
advantages are verry much, firstly you learn how to express more good you learn how to read more eficently and in time become verry smart... i think...
For instance recently i read the "baltagul" is a verry nicely book and from she i learn how to read people how to turst you dreams and how power can be a people
So a book can learn you verry much thiongs and a movie no.

e cam de clasa a 5 a 6 nu e cine stie cebig grin

| Alexandruuu88 explică (pentru Tufeanu_Razvan_1998):

Multumesc,poate sa fie si de a 2-a daca nu tare stiu engleza...

3 răspunsuri:
| Heureuse a răspuns:

Trebuie sa folosesti aceste reguli ale textului argumentativ ca si in limba romana, dar sa spui motivele pentru care alegi cartea, de exemplu, pentru ca are mai multe detalii, este comoda, aflii mai multe despre personaje este liber sa iti folosesti imaginatia. Trebuie doar sa le dezvolti.

| Alexandruuu88 explică (pentru Heureuse):

Imi trebuie in engleza straight face