| Etro a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor cu o chestie. E posibil sa raman corigenta la o materie fiind întra 9? Dacă ma lasa corigenta pe primul semestru ce se poate întâmpla? Trebuie sa dau corigenta sau un test?

1 răspuns:
| MValentin a răspuns:

Daca ramai pe semestrul unu ai 2 variante.
La sfârșit de semstru orice procesor cu bun simt asculta pe cei in stare de corigenta.
Daca tot ramai corigenta pe semestrul unu, in semestrul doi poti recupera.
Astfel daca ai 4 pe primul si 6 pe al doilea ti-o iesit media si nu mai trebuie in cel mai rău caz sa mergi la vară