| kidi a întrebat:

Am o intrebare,care din specializarile de la FEEA Timisoara necesita putine cunostinte de matematica,mai precis matematica de baza, in nici un caz matematica de profil real si cam cu ce se mananca specializarea aceea?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Specializari FEEA:
Contabilitate și Audit

Economie și Modelare Economică

Finanțe

Management

Marketing și Relații Economice Internaționale

Sisteme Informaționale pentru Afaceri

La toate astea implica mate de nivel real (la unele materii se regasesc chiar si limite de functii, derivate, integrale, etc). Poate doar la marketing sa ai mai putin de furca cu ganditul intr-ale matematicii.

Insa economia este doar o matematica pura.

https://feaa.uvt.ro/ro/facultate

1 răspuns:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Incearca la Agronomie, matematica necesara este mai simpla.