| DreamsOnFire a întrebat:

Am o intrebare care ma 'macina' de ceva timp.Si... nu am gasit raspunsul pe net :-s.
Deci...singurul cuvant pe care il stiu in rusa este "spasieva", cuvant pe care l`am auzit de cateva ori. De fapt, nu stiu ce inseamna si... dupa cum vedeti, nici cum se scrie corect.hee hee As vrea sa invat ceva rusa. dar cred ca e ingrozitor de greu I don't want to see. Asa ca, m-am oprit la turca.[Acolo macar mai stiu cate ceva si am de gand sa ma apuc serios de invatat big grin].

Si acum, sa trecem la oile noastre laughing. Prima intrebare era: Cum se traduce acel cuvant si cum se scrie corectbatting eyelashes? A doua intrebare : Ce credeti despre limba turca? Imi puteti da site`uri care sa ma ajute sa invat mai repede? :*
Multumesc anticipat! [Dau fundalove struck! ]

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Corect se scrie "spasiba" si inseamna "multumesc"
Limba turca, nu stiu, n-am avut tangente cu ea.
www.livemocha.net
Bafta!

| DreamsOnFire explică (pentru unknownn):

Spasiba! :*

| unknownn a răspuns (pentru DreamsOnFire):

Nezashto!