| GiveMeYourPussy a întrebat:

Buna TPU.am o intrebare: ce inseamna de fapt BMW? provine de la ceva... e o prescurtare ...nu?

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Cauta pe google "wikipedia bmw" alege primul rezultat si citeste. Si da, e o prescurtare.

| GiveMeYourPussy explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ahaa. si cand zici bmw zici ca cine sti ce ar fi.dar cand colo e Bayerische Motoren Werke în română Uzina Bavareză de Motoare laughing numa nasol.doar initialele sunt reclama :p

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Pai nu? Brandul se plateste...Numa' initialele alea lipite pe masina costa vreo 5% din pretul total.
La fel si cu telefoanele, un iPhone e destul de scump, da e iPhone, asta conteaza... Faptul ca ai putea sa cumperi un alt telefon care e la fel de bun la un pret mai mic nu conteaza...

| GiveMeYourPussy explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da happy iti spala creierul cu reclamele.deaceea sunt cei care au si cei care nu au ( de aceea exista prosti, ca sa se recunoasca desteptii ), mda. trebuie sa ne adaptam :p

4 răspunsuri:
| catavn a răspuns:

BMW, acronimul pentru Bayerische Motoren Werke AG (în română Uzina Bavareză de Motoare SA)