| Hmmhmm23 a întrebat:

Pe primul semestru am avut media 10 la purtare iar pe al doilea semestru am media 9 la purtare (absente).
Si as vrea sa ma transfer la un alt liceu, as putea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transferul de la un liceu la altul nu depinde doar de nota la purtare.
Depinde de directorul liceului unde doresti sa te transferi daca:
- mai au locuri disponibile in clasa respectiva
- daca ai media mai mare decat a ultimului intrat la acel profil
- daca ai dat/si luat - diferentele de obiecte
- si alte cerinte legale.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca indeplinesti conditiile de transfer si ti se aproba de catre CA al liceului unde vrei sa te transferi.