| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am o mica mare problema.
Ieri, la biologie a trebuit sa facem un referat.
Classroom se deschide greu, de aceea am intarziat la ora pentru referat mai aveam doar 8 minute.
Cum eu nu aveam timp sa-mi iau caietul, m-am gandit sa-l fac pe telefon.
Cand i l-am trimis profesoarei, mi-a pus nota 4 deoarece credea ca am luat de pe internet, dar nu a fost asa, inca nu mi-a pus nota in catalog, dar o sa o puna luni sau marti.
Am incercat sa ii zic ca nu am copiat dar nu ma crede.
Ma puteti ajuta cu ceva?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Classroom se deschide greu, de aceea am intarziat la ora"

lenea mami, aia e! adică ne spui că s-a deschis apicația in 32 de minute? hai bre, ne lași? Nota aia e binemeritată!

| Alexia1208 a răspuns:

In Classroom are opțiunea de a bifa plagiatul când publica o temă. In momentul in care tu ii trimiți tema, fragmentul pe care tu l-ai luat de pe net ii apare subliniat și scris cu alta culoare precum și site ul de unde l-ai extras. Spune i sa verifice atent și sa nu pună note după bunul plac pentru ca ai și tu drepturi nu doar obligații. De altfel, poți face contestație și dacă se dovedește ca e lucrarea ta, va fi cercetată disciplinar.

| Anonimaaaa1234534567897654 a răspuns (pentru Alexia1208):

Nu ii arata cu alta culoare, pentru ca am scris in notite si apoi am facut screenshot
dar mersi

| Alexia1208 a răspuns (pentru Anonimaaaa1234534567897654):

Ah deci e poza. Na atunci nu poate proba ca e de pe net luat decât dacă caută și găsește. Atâta timp cât ai trimis tema la timp (și nu a menționat unde sa fie scrisă gen caiet foaie) ai tot dreptul sa contești nota. Ești in avantaj fata de ea

| Anonimaaaa1234534567897654 a răspuns (pentru Alexia1208):

A mentionat la inceputul orei, dar atunci nu eram pentru ca am intrat greu
dar am trimis-o la timp
acum caut pe google referate despre acea lectie si nu imi da nimic asemanator

| sierra1 a răspuns (pentru Alexia1208):

" Diana6490 a răspuns:... dacă se dovedește ca e lucrarea ta, va fi cercetată disciplinar"

pe ce planetă?

| Alexia1208 a răspuns (pentru sierra1):

Pe planeta aceasta. Nu știi, nu comenta. La noi in școala profesorii care au dat note mici nejustificate la orele online au fost cercetați disciplinar.

| sierra1 a răspuns (pentru Alexia1208):

" Diana6490 : P in școala profesorii care au dat note mici nejustificate la orele online au fost cercetați "

tu ești directoru' de școală și școala e in Zimbabwe sau unde?

| Alexia1208 a răspuns (pentru sierra1):

Tu ești de pe alta lume, vorbești mult, prost și fără rost. Hai pa!

| Emaaa129865 a răspuns:

Arată-i că tu ai scris și dacă crede că ai copiat de pe internet zi să caute pe internet să vadă că nu ai copiat dacă nu întreab-o dacă o poți reface și scrii-o pe caiet.