| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Am o mică problemă adică pe noi la școală nu ne lasă cu telefoanele,unii profesori ne păsuiesc cu condiția ca telefoanele să nu sune în orele lor iar alții le confiscă direct. Mâine, e școala altfel și majoritatea din clasa și-l iau. Aș dori să știu unde l-aș putea ascunde pentru că, în caz de vreun control să scap!
MENȚIONEZ faptul că sunt băiat!

DAU FUNDĂ!

6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

In scoala altfel nu faceti activitati extrascolare? Daca esti in afara perimetrului scolii il poti purta fara grija. Daca esti la scoala, da-l pe silentios si pune-l in penar, in rucsac, in pantofi.Nu cred ca au rabdare sa va ia la rand pe toti ca banuiesc si ei ca acum veti veni cu ele.E aiurea sa va perchezitioneze, mai ales in scoala altfel.

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Nirvanaaa):

La școală pe majoritatea ne-a percheziționat...în fine erau ore nu școala altfel

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Îl lasi acasa ca il mai scapi pe jos si il strici.

| Carasin a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

R3kt

| Carasin a răspuns:

Bagă-l pe silențios si ascunde-l in geanta (dacă ai buzunar secret in geantă pune-l acolo) si nu o să il găsească

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai unde sa ascuzi telefonul, pentru ca, la o perchezitie vor pune pe un barbat sa te pipaie peste tot si tot ti-l vor gasi si confisca.
Nu inteleg totusi, de ce nu lasi telefonul acasa?
La scoala mergi sa inveti si sa fii atent la ore, neavand nevoie de telefon.
Daca incalci regulile scolii, atunci este pasibil de pedeapsa.
Pentru ce ai vrea sa ramai fara telefon si cu nota mica la purtare, doar ca sa plimbi un telefon la scoala, ilegal?