| GabrielleGabi a întrebat:

Am o nelamurire in ceea ce priveste examenul de bacalaureat. Spre exemplu, nu iau in sesiunea iunie-iulie la matematica, in toamna dau numai la matematica daca la celelalte probe am luat? Si daca prin absurd nu iau nici in toamna la matematica la anul dau numai la matematica sau trebuie sa sustin iar toate probele?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti opta sa dai numai la matematica, mai ales daca notele la celelalte materii iti asigura media 6 si in cazul ca la matematica o sa obtii nota 5. La fel este si la urmatoarele sesiuni.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă doreşti, se poate solicita ( în scris, prin Cerere depusă la Secretariat ) RECUNOAŞTEREA notelor peste 5!
Deci, NU va trebui să dai BAC-ul la toate materiile.

Să fi atent/ă că BAC-ul se dă gratuit doar 2 sesiuni; din a 3-a sesiune va trebui să plăteşti!

Toate cele bune.

| BOGOIFLORY a răspuns:

Dai doar la mate! Dar fii optimist/a, poate nu va fi nevoie. Succes!