| itsmeraraa123 a întrebat:

Bună, TPU! Am o nelămurire : se iau sau nu în considerare mediile modulelor în ceea ce privește un transfer la începutul anului școlar viitor? Precizez că sunt la un liceu economic, în clasa a IX-a și mă gândeam să mă transfer în clasa a X-a la un alt liceu, pe filologie.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Doar ca sa vadă ce medii ai. La filo ele nu au nici un echivalent.

| itsmeraraa123 explică (pentru Catrice):

Deci nu contează dacă la modulele respective am medii mai slabe ( peste 5, oricum )... faza e că am o profesoară de modul foarte enervantă, ne pune să învățăm zi de zi la o contabilitate, pe care eu cel puțin, nu o văd ca pe o materie pe care aș adora-o și chiar mă interesa dacă se iau în considerare modulele. Tu te-ai mai transferat în trecut și știi cum e, sau?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media generala de absolvire a cl. a IX-a, aceasta este alcatuita din mediile la toate materiile facute, inclusiv modulele si trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, mediile sunt decisive la un transfer intre licee.