| GoBackInFuture a întrebat:

Am o nelamurire, sper sa ma puteti ajuta daca stiti big grin Cam in ce perioada se organizeaza de obicei balul bobocilor? Am inteles ca prin noiembrie-decembrie sau mai devreme? Si ce se face de obicei la un astfel de bal? Stiu de Miss si Mister Boboc, dar altceva? Concursuri, sau e doar asa o intalnire la care se danseaza si d-astea? Si este obligatoriu sa vina toti bobocii din liceu? Este exclusiv doar pentru boboci sau pot sa vina si cei mai mari? Multumesc anticipat oricarui raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Pot sa vina si cei mari si verisori si din afar liceului, la noi asa s-a organizat, fiecare clasa trebuie sa vina cu idei de ex:faci o piesa de teatru, costume, cei de a 12 trebuie sa caute sponsori de costume bani si alte cele fiecare ce poate sa ofere.La noi cei de a 12 a ales boboci cei mai talentati si se inchiriaza o sala unde fiecare pereche de boboci isi prezinta scenele de spectacol apoi trebuie sa treaca niste probe pana se alege castigatorii.

1 răspuns:
| larissuka a răspuns:

Da prin noiembrie! nu toti bobooci, doar care vor, si se fac fel si fel de probe, asta depinde de la un liceu la altul pentru ca balul este orgaizat de cei din clasele a 12, si da la spectacol o sa vina tott liceul, si ba chiar tot orasul!winking cine vreawinking