| Happinessssss a întrebat:

Bună TPU.
Am o problemă.:
Am avut o temă la română, mi-am făcut-o, dar am început alt caiet. După ceva timp profesoare se trezește să ne dea note. Mda, mi-a dat 4, i-am explicat dar nu a încălzit-o cu nimic, iar un coleg de-al meu care a făcut 2 rânduri în clasă, deși profa l-a văzut a zis cai-a dat inițial 7, dar până la urmă i-a dat 8. (la un test anterior dacă ne-am calculat corect nota ne-a dat un punct în plus, iar acum lui din 7 i-a făcut 8 deoarece s-a gândit să-i pună încă un punct de la testul acele când și-a calculat nota.), iar prietenei mele care a scris o pagină, și și-a făcut tema acasă i-a dat 6. straight face Și mai e ceva, încă o colegă a copiat tema de la cel de lângă el, iar ei i-a dat 5. straight face
Ea mereu spune că o luăm de prostă, dar ea singură se înjosește. straight face
Îmi pare rău că am fost corectă, trebuia să-mi fac tema și eu în clasă, poate luam măcar un 6. straight face
Nu profesorii trebuie să aprecieze când suntem corecți? straight face

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Se pare că profesoara ta pune note aşa, ca să fie acolo.
Poţi vorbi cu părinţii tăi să-i spună dirigintei sau poţi merge chiar tu împreună cu alţi colegi neîndreptăţiţi.
Ea ar trebui să vă ajute fiindcă aţi fost nedreptăţiţi.
Nota nu reflectă ceea ce ştii tu. Dacă eşti încă în gimnaziu, vei avea un examen. Atunci se va vedea cine merita note mari şi cine nu.
Eu am avut o colegă, care era preferata profei de mate. Avea note mari, puncte în plus, etc.
În examen la mate a luat 6 şi ceva, iar atunci i-am bătut obrazul profesoarei că-i punea note pe ochi frumoşi.
Bravo ţie că ai fost corectă! E mult mai important decât o notă la română de la o profesoară care nici nu ştie să noteze.
Baftă!

| Happinessssss explică (pentru Sadop):

Multumesc mult, dar nu e prima data cand profesoare face chestii de genul. Am auzit si de la alte clase, si de la parintii copiilor din clasele respective.
Oricum, multumesc.
Funda happy

| Sadop a răspuns (pentru Happinessssss):

La prima şedinţă ar trebui să facă părinţii o cerere pe care să o semneze şi ei şi ceilalţi părinţi nemulţumiţi prin care să cereţi schimbarea profesoarei şi să o înmânaţi directorului.

| Happinessssss explică (pentru Sadop):

Mda, am facut, dar nu s-a schimbat. Nu stiu ce are! straight face

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca aia fac meditati, ce te mai miri?

| Happinessssss explică (pentru Liviu):

Nu, ei nu fac meditatii. happy si eu aveam alta problema, care nu era legata de colegii mei, ci de nota mea. :d