| Maria737373 a întrebat:

Am o problema,din clasa IV nu am mai facut sport (o sa spun mai jos de ce) iar acum am intrat la liceu si trebuie sa fac ora de sport. Voiam sa intru la alt liceu dar nu am intrat din cauza mediei din V-VIII,adica 0, 10 sutimi dif. intre mine si cel care a intrat. Vreau sa ma mut de la acest liceu asa ca îmi trebuie medie cat mai mare și caut o metoda prin care sa nu fac ora de sport pentru ca media de la sport mi-a scazut media anilor și nu vreau sa nu pot intra din nou din cauza mediei de la sport. Acum, de ce nu am făcut ora de sport pana acum? Cand eram in clasele mici am fost "victima" a unor copii care și-au bătut joc de mine (bullying) iar profesorul râdea impreuna cu ei (plus ca profesorul in clasa a V ma striga "EMO kid" ) iar din aceasta cauza nu am mai mers la ora de sport plus ca am fost născuta prematur la 7 luni cu insuficienta respiratorie. Ce sa fac? :’(

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Poți lua o adeverință de la doctor prin care se adeverește că nu esti aptă pentru ora de educație fizică și sport din cauza nașterii premature care a provocat insuficiență respiratorie.

3 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Eu zic sa mergi la psiholog pentru ca ai o trauma peste care vad ca nu poti sa treci big grin Nu ai nimic de pierdut daca mergi la psiholog, doar de castigat. Si chiar o sa iti placa big grin
Multa bafta!

| Maria737373 explică (pentru aimullah123):

Am fost la 3 psihologi trimisa cu forța laughing) s-au simțit ei ca la psiholog plus ca dupa câteva ședințe o lăsat-o balta oricum nu primeau informatie

| aimullah123 a răspuns (pentru Maria737373):

A,pai trimisa cu forta normal ca nu faci nimic. Trebuie sa te duci tu de buna voie la un psiholog bun si chiar sa ii spui ce probleme ai.
Nu sta asa ca o sa fugi de sport toata viata ceea ce e foarte nasol.
Cand te hotarasti si cand ai chef ar fi bine sa faci pasul asta pentru ca te-ar ajuta foarte mult. Si cauta o doamna psiholog foarte buna, nu un domn. Ca daca sunteti amandoua femei ti-e mai simplu si e mai eficient.