| DennK a întrebat:

Am o problema mai serioasă... Din motive foarte întemeiate nu am mai putut sa merg la facultate, fix acum in perioada asta. Sunt la ASE și după cum știți, nu prea avem sesiune, adică e mai complicat, primul examen propriu zis l-am avut luni iar urmatorul îl am luni (săptămâna viitoare) la care vreau sa merg. Sunt anul I și nu știu cum funcționează... cum sa fac. Ma puteți sfătui? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci la examen. Asa functioneaza. Daca lasi pentru restante vei avea si mai mult de invatat.
De ce te mai duci la facultate?
De ochii lumii?

| Adry05 a răspuns:

Cum functioneaza ce?! cum sa faci ce?!

| Tinna22 a răspuns:

Buna, ai sesiune de restante si mariri. Daca nu ai mers la primul examen il poti da in restanta si sa iei o nota buna, dar ai grija ca ai voie la un numar limitat de restante/mariri. Sper ca te-am ajutat, funda?

| dreamygrandpa a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu te duci la un examen. Esti absent si te poti duce in sesiunea de restante sa dai din nou examenul la care ai lipsit happy