| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema naspa
Nu reusesc sa fac exercitii la fizica...
Mentionez ca sunt clasa a X-a si anul trecut in clasa a IX-a am ramas corigenta la fizica, dar am trecut in toamna pentru ca m-am chinuit toata vara sa invat macar teoria daca problemele nu le-am stiut a face, si la corigenta i-am facut toata teoria profei si i s-a facut mila de mine si ma trecut... motivul pentru care am ramas corigenta era ca nu stiam sa rezolv probleme si mai am si o profa de fizica capcauna care incepe notele de la 1... iar teoria era 3 puncte, iar problemele 7 puncte.Eu neinvatand nici cine stie ce la teorie si nici problemele nefacandu-le am ramas corigenta...
Anul asta nu mai vreau sa raman corigenta. vreau sa fac orice ca sa invat teoria...si sa fac probleme astfel incat macar nota 6 sa iau...in testele si ascultarile de pe parcursul anului.
Intrebarea e...
Cunoaste cineva vreun site unde pot intelege si eu sa fac probleme de fizica...ca nu reusesc ...sunt paralela cu ele...
Si nici meditatii nu imi permit sa fac.

1 răspuns:
| 0ffliner a răspuns:

Da, cunosc, http://www.meditatiionline.ro/......Liceu.html

V-ar merge si culegerea "fizica culegere de probleme propuse si rezolvate pentru clasa a X-a si examenul de bacalaureat" de Mihaela Chirita, smecheria la culegerea asta e ca pe langa exercitii sunt si rezolvarile lor scrise in detaliu ca sa intelegeti.(pretul e vreo 30 de lei, cam scump...)

Sper ca v-am ajutat cu ceva.