| numerandom17 a întrebat:

Buna TPU happy
Am primit la desen de facut o lucrare cu tema: " 1 decembrie" si nu prea stiu cum sa o concep...Proful ne-a spus sa nu facem ceva banal cum ar fi oameni cu steaguri..deci nu vreau astfel de idei.
Am nevoie urgent de raspunsuri! Pana marti trebuie sa fie gata desenul (poate fii si in creion si pictat)

Astept raspunsurile voastre!happy
Funda pentru raspunsurile care am ajuta!winking

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Well, daca vrea euro-cultural atunci faci 27 de persoane, cate tari are UE, fiecare cu steagul tarii respective in mana si pe steag eventual sa scrie data zilei nationale si deasupra lor, in mijloc, steagul UE. Ei, ce zici, incape pe plansa? happy

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=desene+pentru+1+decembrie
Alege desenul care îţi place.

| ApaMineralaAcidulata a răspuns:

Am o idee mai funny. Ce spui sa desenezi un stand de sarmale si o coada infernala de oameni asteptand sa-si primeasca portia? Un steag agatat pe stand ar fi sugestiv. Pana la urma asta inseamna pentru romani "1 decembrie". Acest desen ar pune punctul pe "i". Nu este o tema luata la misto, ci reflecta situatia tarii.laughing

| mixxjim a răspuns (pentru ApaMineralaAcidulata):

laughing applause

Suuuuuuper! Mare dreptate ai, din pacate asta a mai ramas din semnificatia acestei zile...

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru mixxjim):

laughing mersi big grin

| numerandom17 explică:

Am uitat sa va spun ca desenul trebuie sa fie in viziune euro-culturala (sincer... nu prea stiu nici eu la ce se refera, dar asa ne-a spus profesorul)

| Cernatescu a răspuns:

Poti face multe casute pe marginea coli acoperite de zapata iar in spatele lor niste braduti mici unul lanaga altul sau de ce nu poti face chiar sa faci si unul peste celalalt dar ai grija sa se vada de la jumatate sau doar varfurile astfel va semana cu o padure si poti face chiar peste jumatatea unei case un brad mare impodobit frumos