| Ann16 a întrebat:

am primit pentru revista scolii rubrica "Stiri culturale ", imi puteti da niste idei ce as putea scrie in acest articol, si ce titlu as putea pune? Multumesc ( Scuzati daca categoria nu este buna. ) happy

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca trebuie sa faci un articol despre un eveniment cultural atunci trebuie sa participi la acel eveniment dupa care, in articol, il comentezi.
Daca trebuie sa furnizezi numai stiri despre evenimente culturale(inclusiv concursuri) atunci, anunti denumirea evenimentului, tematica, locul desfasurarii, data si ora la care are loc evenimentul --- informatii despre evenimentele culturale le poti gasi in presa locala.

| IMINENT a răspuns:

Despre valorile culturii, despre cateva elemente cultural-artistice, despre niste viziuni culturale: in muzica, in arta, in gastronomie.