| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Am si eu nevoie de putin ajutor. Cum se realizeaza numerotarea automata in Word? Am nevoie pentru lucrarea mea de disertatie, am cautat si tutoriale, dar nu prea am inteles din ele. Imi poate explica cineva pas cu pas? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: In fila de Word intri pe Insert si apoi Page number, alegi cum sa fie numerotare (sus sau jos) si iti apar mai multe feluri de numerotare din care poti alege, dai clic pe cel ales si apoi salvezi si vei avea numerotarea.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scrii un "1. " la inceputul primului paragraf, iar dupa apasarea tastei "Enter", fiecare nou paragraf va fi numerotat automat.

Paginile se numeroteaza in "Header" sau "Footer", inserand (din meniu) numerotatia de pagina.

| dullcat a răspuns:

Buna.Zici de numerotarea paginilor? Nu ai gasit tutoriale in romana?

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Cere-i profesorului coordonator cerintele universitatii privind redactarea pentru a stii cum numerotezi.
Eu iti voi spune pentru versiunea la zi a Wordului.
Word-Insert-La Header and Footer selectezi sageata de la page number-Bottom of page-plain number 2 (verifica daca acest stil se accepta)- Sus la options bifezi different first page pentru a numerota coperta
Succes!