| AlexXx15 a întrebat:

Buna,TPU, am si eu niste intrebari legate de Politehnica Timisoara, mai exact sectia Automatica si calculatoare, CTI, mai exact daca este chiar atat de grea cum se spune, ca nu ai timp liber, diferenta dintre ea si Informatica de la Universitate, precum si ce va scrie pe diploma dupa terminarea ei. As vrea sa raspunda persoanele cunoscatoare, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Facultatile de Poli sunt cam oriunde in tara mai grele. Motiv pentru care eu le-am evitat. Acum conteaza si ce materii te intereseaza. Realitatea e ca nici una nu te va face Informatician, ci totul depinde de cum te organizezi tu si cat timp investesti in aceasta directie.
Eu am preferat sa aleg o facultate mai relaxata in care sa pot explora mai multe tehnologii de viitor, in detrimentul unei facultati gen Poli in care inca se mai face fizica, chimie si alte materii depasite.