| Nimeni2323213 a întrebat:

Bună TPU!

Am și eu o întrebare. Eu la mate am doua note, un 6 și un 8, iar în teza am luat 9. Îmi va ieși media peste 6?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In aceasta situatie vei avea media 8. Din calcul rezulta 7, 50 si se rotunjeste in favoarea ta.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Da, îți va ieși peste 6.

| johnnny123 a răspuns:

O întrebare mai bună ar fi "Cum ai reușit să iei 9 în teză dacă nu știi nici măcar să-ți calculezi media?"

| Nimeni2323213 explică (pentru johnnny123):

Man, nu știu formula de calcul pe care o folosesc profesorii la medie. Nu trebuie sa ma faci proasta doar pentru chestia asta?‍♀️