| Alina_Alii_1999 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...
Am luat bacul.M am inscris la o facultate si urmeaza si la o scoala postliceala. Daca eu la facultate am dus in original diploma de bac,foaia cu notele happy la postliceala...duc copii legalizate din ce am inteles,dar, nu o sa mi se ceara si acolo diploma de bac, foaia matricola in original?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

La scoala postliceala poti sa duci copii simple ale diplomei de bac si ale foii matricole si, in plus, o adeverinta eliberata de catre facultate care sa ateste ca originalul documentelor sunt depuse la aceasta scoala.

p.s. Daca nu ai fost declarat admis la acea facultate, iti poti retrage documentele depuse la dosarul de inscriere la concurs--- in acest caz, este de la sine inteles ca nu vei mai avea nevoie de adeverinta despre care -ti spuneam!