| Fdss a întrebat:

Am si eu o nelamurire legata de încheierea mediilor la scoala. Semestrul trecut am dat un test la informatica pe la inceputul lunii octombrie, dar profesoara nu a corectat testele. Ca,, din senin" ne-am trezit in penultima zi din semestru cu mediile incheiate la informatica desi inainte nu aveam decat un 10 pe ceva proiect. Eu am aflat atunci ca am luat media 9, dar nici nu vazusem testul. Apropo in semestrul 1 am avut media 9 doar la informatica. M-am suparat putin dar am zis ca voi lua media 10 semestrul urmator. Dar semestrul 2 a venit iar fratele chinez a bagat in el dihania de liliac si hopa covidul a aparut. In 10 saptamani de scoala sau cate s-o tinut profa asta de info o venit doar la VREO 5 si nu ne-o dat nicio nota ceea ce mi se pare inadmisibil in conditiile in care aveam note la fiecare materie. Acuma teoretic media mea de pe al doilea semestru ar trebui sa fie 9, iar asta,, sucks" cum ar zice francezul. Totusi profesoara ne-a dat o tema si a zis ca ne va da nota pe ea. Dar nimeni nu are nicio nota! Intrebarea este daca se pot da note pentru marire mediei in cazul in care cineva nu are nicio nota?
P.S- Sunt pe clasa a VII-a. A si anul trecut am obtinut un rezultat decent la olimpiada judeteana de fizica la distanta mica de calificare si nu prea mi se pare drept sa am media 9 in ambele semestre.
Astept raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Indubitabil!
laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii ar sari in sus de fericire daca ar lua 5-ul. Si tu ai f*ckin' 9 si zici ca nu e drept. laughing

| Fdss explică (pentru anonim_4396):

Nu raspunde daca raspansul tau e inutil!