| dreamnow a întrebat:

am si eu o problema laughing :
Trec intr-a 8-a si vreau neaparat sa ajung la unul dintre aceste licee din Bucuresti: Sf Sava, Gheorghe Lazar sau Gheorghe Sincai. Mediile mele de pe acesti ani sunt :
- a 5-a: 9.82
- a 6-a : 9.73
- a 7-a : 9.50.
Vreau ca la anul sa am cel putin media 9.82 ca sa am media de pe cei 3 ani 9.70. Ideea este ca eu am in clasa (mentionez ca sunt la liceul Nicolae Iorga) cativa copii care sunt foarte buni si au medii mai mari ca mine, ei gandindu-se tot la aceleasi licee. Asa ca am inceput mai demult mediatia la mate iar la romana cred ca ma descurc destul de bine, deci meditatiile o sa inceapa mai tarziu. Intrebarea mea este: Clasa a 8-a e grea? Credeti ca daca o sa reusesc sa am acea medie, o sa am o sansa la Sava? Cred ca am alcatuit deja un roman laughing, multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu subt exact in aceeasi situatie ca tibe.Trec clasa a8-a si as vrea in Sincai/Lazar.Bine,nu m.am gandit foarte bine la scee liceu vreau sa dau, dar cel mai probabil sincai.La ce profil ai vrea?

| dreamnow explică (pentru Idc12345):

La stiintele naturii pentru ca imi place biologia destul de mult. Tu?

| Idc12345 a răspuns (pentru dreamnow):

La stiinte ale naturii sau mate-info. Poate vom fi colegi laughing

| dreamnow explică (pentru Idc12345):

winking am auzit ca la mate-info e foarte greu mai ales ca dai bacul la un nivel mult mai ridicat la mate thinking

| Idc12345 a răspuns (pentru dreamnow):

Stiu,de asta as prefera si eu la stiinte ale naturii

Răspuns utilizator avertizat