| Georgiana1409 a întrebat:

Am si eu o rugaminte. Poate sa imi spuna si mie cineva ce profiluri mai sunt la liceu in afara de mate-info, stiinte sociale, filolofie si stintele naturi? Va rog frumos. Multumesc anticipat! :*

3 răspunsuri:
| BigLike a răspuns:

Pai in primul rand depinde de liceul la care te referi de exemplu eu sunt la Liceul Tehnologic C-tin Brancusi sunt 3 clase de a 9 : 9A turism si alimentatie (bucatar, ospatar) 9B contabilitate si 9C comert

| BigLike a răspuns:

Sper ca te ajuta raspunsul meu FUNDITA?

| Maryan17 a răspuns:

Draga Georgiana, eu sunt in al 3 lea an in profilul econimica, la inceput auzeam vorbe ca ee foarte greu dar nu este, imi place foarte mult inveti foarte multe lucruri noi, de exemplu eu la economica am facut : marketing, procese de comunicare si multe altele, mi se pare foarte usor momentan, v-a veni si vremea cand va fi mai greu si il astept cu nerabdare, la economica fac : 3 ore de mate, 3 ore de romana, una de engleza la fel si franceza, religie, istorie 2 ore, geografie una, sport la fel 1, si mai restul econimie adica tehnologie simpla, mi se pare usor la inceput ee putin greu pana te acomodezi dar timpul le face pe toate, acum ca un sfat ti-as zice sa alegi economia, daca ai liceul de economie terminat poti ajunge vanzator comerciant sau lucrator comerciant. Acum nu fa ce ti-am zis eu, asteapta poate o sa zica si alte persoane si alte profiluri.